درصد ایران سوریه ایرانی وزارت خارجه

درصد: ایران سوریه ایرانی وزارت خارجه وزارت امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی از صالحی امیری در دولت استفاده می‌شود / جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور با تقدیر از زحمات سیدرضا صالحی امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:حتما در این دولت صالحی امیری مسئولیت مهمی خواهد داشت و از ظرفیت وی ا

از صالحی امیری در دولت استفاده می‌شود / جهانگیری

جهانگیری: از صالحی امیری در دولت استفاده می شود

عبارات مهم : فرهنگ

معاون اول مدیر جمهور با تقدیر از زحمات سیدرضا صالحی امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:حتما در این دولت صالحی امیری مسئولیت مهمی خواهد داشت و از ظرفیت وی استفاده می شود.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در مراسم تکریم از سیدرضا صالحی امیری و معارفه سید عباس صالحی در تالار وحدت تاکید کرد: با جابجایی وزیر فرهنگ ، تغییری در سیاست های دولت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد نمی شود و وعده های مدیر جمهور در این حوزه دنبال خواهد شد.

از صالحی امیری در دولت استفاده می‌شود / جهانگیری

وی در ادامه خاطر نشان کرد: صیانت از فرهنگ، در مرتبه اول مستلزم این است که بازشناسی دقیقی از مبانی جلوه های اندیشه های ادب و هنر ایرانی اسلامی داشته باشیم و در مرتبه بعد نیازمندیم که از گسست فرهنگی پیشگیری کنیم. بار این دو مسئولیت سنگین بیش از آنکه بر دوش نهادهای رسمی حاکمیتی باشد، بر دوش اصحاب فرهنگ ، هنر و اندیشه است.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه اقتدار فرهنگ کشور در دست اصحاب فرهنگ و هنر است تصریح کرد: هر چه تولیدات فرهنگی ما به ریشه فکری ما نزدیک تر باشد، قدرت فرهنگی ما زیاد خواهد بود. توسعه کشور با توسعه فرهنگی به وقوع می پیوندد و اقتصاد و سیاستی موفق خواهد بود که جهت دهی به آن به وسیله فرهنگ انجام شود. هنگامی که ما از قدرت فرهنگی صحبت می کنیم لازمه آن این است که تشکیلات قدرتمندی در بخش اداری وجود داشته باشد که این مسئولیت را اجرا کند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تقدیر از زحمات سیدرضا صالحی امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:حتما در این دولت صالحی امیری مسئولیت مهمی خواهد داشت و از ظرفیت وی ا

جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه باید مرجعیت قانونی حوزه فرهنگ از اقتدار کافی برخوردار باشد، افزود: اگر نهاد متولی فرهنگ کشور ضعیف شود، جامعه، فرهنگ ، سیاست و اقتصاد کشور هم دچار مسئله می شود. وزارت فرهنگ ضعیف نه به سود جامعه است نه به سود نظام. ما باید به یک وزارت فرهنگ مقتدر فکر کنیم که سیاست گذار و داور باشد نه مداخله گر.

وی ادامه داد: تضعیف و تخریب فرهنگ از آن جا شروع می شود که به جای محوریت قانون ، جهت گیری های شخصی و سیاسی حاکم می شود.

جهانگیری در بخش دیگری از بیانات خود با بیان اینکه کارهای زیادی جهت انجام دادن درکشور داریم گفت: مردم با چالش های زیادی مواجه هستند . اوضاع معیشت جامعه ، اوضاع منطقه و رقبای ما همه گویای آن است که ملت رسالت بزرگی بر دوش دارد. اولویت اول کشور ما هم بحث اقتصاد هست. البته بدان معنا نیست که فرهنگ از اولویت خارج شده است است لیکن گاهی پرسشها اقتصادی می تواند امنیت ما را نیز دچار مسئله کند.

از صالحی امیری در دولت استفاده می‌شود / جهانگیری

جهانگیری همچنین خاطر نشان کرد: در پرسشها اقتصادی ، اقتصاد مقاومتی به عنوان یک عنوان جدی مورد توجه هست. ما هر گاه مباحث پیچیده را جهت اهل فرهنگ بیان کردیم و دغدغه خود را به آن ها انتقال یافته کردیم، در حل آن پرسشها موفق شدیم. به عنوان نمونه هنگامی که محیط زیست دغدغه اهل هنر و فرهنگ شد، به دغدغه مردم هم تبدیل شد.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به اینکه جهت حل پرسشها اقتصادی کشور ، اقتصاد مقاومتی نسخه خوبی هست، گفت: این نسخه باید به گفتمان غالب در جامعه تبدل شود و کسی جز اهل فرهنگ نمی تواند آن را به گفتمان غالب تبدیل کند. شاخصه عمده اقتصاد مقاومتی این است که از ظرفیت درونی کشور استفاده می کند . آثار فرهنگی ما هم از جمله کتاب، موسیقی، تابلو ، مجسمه و تئاتر هم جز تولیدات داخلی کشور هستند که اگر خوب حمایت شوند قابل عرضه در فضای بین المللی است.امیدوارم وزارت فرهنگ در دوره مسئولیت آقای عباس صالحی بتواند این راه را باز کند که هنگامی که بحث تعامل بین المللی گسترده را مطرح می کنیم، کالاهای فاخر فرهنگی ما قابل عرضه در نظام بین الملل باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با تقدیر از زحمات سیدرضا صالحی امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:حتما در این دولت صالحی امیری مسئولیت مهمی خواهد داشت و از ظرفیت وی ا

وی در آخر افزود: با اطمینان می گویم با حضور آقای عباس صالحی می توان گره های زیادی از این مسیر باز کرد. دولت هم نهایت حمایت خود را خواهد کرد که بتوانیم به اهدافی که مدیر جمهور در وقت تبلیغات انتخابات مطرح کردند دست یابیم.

واژه های کلیدی: فرهنگ | اقتصاد | اقتصادی | جهانگیری | عباس صالحی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs