درصد ایران سوریه ایرانی وزارت خارجه

درصد: ایران سوریه ایرانی وزارت خارجه وزارت امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رسید ، مدل مالی&quot، به ارائه &quot، فرزاد B&quot، مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان &quot

مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان “فرزاد B” به ارائه “مدل مالی” رسیده است و کشور عزیزمان ایران منتظر ارائه مدل مالی هند جهت توسعه میدان گازی فرزا

رسید ، مدل مالی&quot، به ارائه &quot، فرزاد B&quot، مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان &quot

مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان "فرزاد B" به ارائه "مدل مالی" رسید

عبارات مهم : ایران

مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان “فرزاد B” به ارائه “مدل مالی” رسیده است و کشور عزیزمان ایران منتظر ارائه مدل مالی هند جهت توسعه میدان گازی فرزاد B است.

به گزارش تسنیم، میدان گازی فرزاد B در مجموعه ای مشهور به بلوک فارسی واقع شده است است که حوزه ای سرشار از منابع گاز و میعانات گازی واقع شده است در غرب میدان پارس شمالی و شمال غرب میدان های گلشن و فردوسی در آبهای خلیج فارس است.

رسید ، مدل مالی&quot، به ارائه &quot، فرزاد B&quot، مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان &quot

امضای قرارداد اولیه اکتشاف و توسعه فرزاد B با کنسرسیومی متشکل از سه شرکت دولتی هند به حدود سال 2000 میلادی بازمی گردد؛ ولی این قرارداد فقط در بخش اکتشاف اجرایی شد و در بخش توسعه هیچ اقدامی جهت برداشت منابع گازی این میدان صورت نگرفت. سالهای بعد نیز، چندین بار مذاکراتی جهت حضور شرکت های هندی در توسعه این میدان گازی بین طرفین مطرح شد ولی هیچ کدام به نتیجه نرسید تا اینکه «رستم قاسمی» وزیر وقت نفت ایران، خردادماه سال 92 در حاشیه یکصد و شصت و سومین نشست کشورهای صادرکننده نفت خام (اوپک) در جمع خبرنگاران از گفت وگوهای سازنده پایتخت کشور عزیزمان ایران و دهلی نو جهت جلب همکاری هندی ها در توسعه میدان گازی فرزاد B در خلیج فارس خبر داد. این گفت وگوها نیز که قرار بود تیم کارشناسی دو طرف را پای میز مذاکرات جهت تدوین شرح همکاری ها بکشاند، مؤثر واقع نشد.

در دولت یازدهم، شرکت ملی نفت کشور عزیزمان ایران در قالب پروژه های آماده سرمایه گذاری با مدل تازه قراردادهای نفتی کشور عزیزمان ایران (IPC) میدان فرزاد B را نیز به صورت پکیجی آماده سرمایه گذاری معرفی کرد. بعد از انتشار این خبر، هندی ها باز هم دست به کار شدند و در مکاتبات خود با وزارت نفت کشور عزیزمان ایران از میل به خود جهت سرمایه گذاری در این میدان خبر دادند تا این «دارمندرا پرادهان» وزیر نفت و گاز طبیعی هند فروردین ماه امسال در رأس یک هیئت بلندپایه از نمایندگان بخش شخصی این کشور وارد پایتخت کشور عزیزمان ایران شد و دیداری با «بیژن زنگنه» وزیر نفت کشور عزیزمان ایران داشت. در این دیدار، مطالعات مجدد بر روی میدان فرزاد B به شرکتهای هندی واگذار شد.

مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان “فرزاد B” به ارائه “مدل مالی” رسیده است و کشور عزیزمان ایران منتظر ارائه مدل مالی هند جهت توسعه میدان گازی فرزا

پس از آن، در طول دو ماه گذشته مذاکرات وزارت نفت کشور عزیزمان ایران با وزارت نفت هند بر روی تعریف مسیر همکاری در توسعه این میدان گازی ادامه یافت. در حال حاضر مذاکرات دو طرف به بخش “مدل مالی” رسیده است و کشور عزیزمان ایران منتظر ارائه مدل مالی هند جهت توسعه میدان گازی فرزاد B است.

«دارمندرا پرادهان» وزیر نفت هند در روزهای اخیر در این زمینه گفت: «ایران موافقت اصولی خود را جهت اعطای این میدان به هند اعلام کرده هست. هم اکنون قیمت گاز مورد بحث دو طرف است».

وی افزود: “قیمت باید به گونه ای باشد که شرکت های هندی سرمایه گذار در توسعه این میدان، شاهد بازگشت قیمت قابل توجهی از پولی که صرف می کنند باشند. ما ماه اکتبر را به عنوان ضرب الاجل نهایی کردن قرارداد تعیین کرده ایم و امیدواریم در این بازه زمانی به توافق دست بیابیم.”

رسید ، مدل مالی&quot، به ارائه &quot، فرزاد B&quot، مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان &quot

«علی اکبر شعبانپور» مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیز در این خصوص گفت: “مذاکرات کشور عزیزمان ایران و هند جهت توسعه میدان گازی فرزاد B ادامه دارد و ما منتظر مدل مالی پیشنهادی آنها راجع به پرسشها مالی پروژه بر اساس سهم برداشت گاز و میعانات تولیدی از میدان هستیم.”

واژه های کلیدی: ایران | مذاکرات | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs